Jak zaistnieć w Internecie?

2016-01-20, Elżbieta Najman

Nie jest łatwo zostać zauważonym w dzisiejszym świecie. Wiele firm otwiera się i zamyka, zanim ktokolwiek zwróci na nie uwagę. Strony internetowe, w które inwestujemy, całkiem nie małe budżety, jakoś giną z dżungli podobnych projektów. Jak więc sobie z tym radzić? Sprawa jest prosta. Wyróżnij się albo zgiń.


Wielu z Was, właśnie w tej chwili pomyślało sobie, powiedziała co wiedziała, w niczym nam nie pomogła. Otóż nie, właśnie zdradziłam Wam zdanie, które pomoże Wam odnieść sukces ;) Jak więc zatem wyróżnić się spośród ogromu innych stron internetowych z naszej branży? Jednym z pomysłów, może być stworzenie oryginalnej strony błędu 404.

Każdemu może coś nie wyjść, może źle kliknąć, lub z jakiegoś innego powodu może znaleźć się na naszej 404-ce. Nie wyświetlajmy mu komunikatu „ Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona.” lecz stwórzmy coś, co go zaskoczy i co sprawi, że zapamięta naszą stronę na dłużej. Mi osobiście podoba się wiele stron błędu 404 i tylko dzięki nim pamiętam jakie to firmy. Przykładowo:

http://brainchef.com/error

http://us.blizzard.com/en-us/404

http://www.markdijkstra.eu/404/

http://www.viadeo.com/404


 

Niektóre z firm idą o krok dalej - starając się za wszelką cenę przykuć uwagę użytkownika. Osobiście uwielbiam stronę http://www.bluefountainmedia.com/ i ich 404 gdzie można zagrać w pacmana. Sprawdźcie sami - http://www.bluefountainmedia.com/404/

 

Inne stawiają na rozśmieszenie użytkownika - polecam http://bluegg.co.uk/404

 

Jeszcze inne pokazują, na co naprawdę je stać i nagrywają filmiki, które potrafią wciągnąć :) - http://www.bluedaniel.com/404


 

To, że klient zapamięta nasza stronę to nie jedyny plus. Dzięki oryginalnym pomysłom wykorzystywanym na stronie, możemy stać się inspiracją dla innych, mogą oni pisać o nas, konkretnie o naszej stronie, dzięki czemu pozyskujemy bardzo dużo wartościowych, naturalnych linków ze znanych domen. Oczywiście, chyba nie muszę tłumaczyć, jak ważne są one dla pozycji naszej firmy w wynikach wyszukiwania. :)

 

Tak więc drodzy Panowie i drogie Panie, zakasamy rękawy i tworzymy coś, co wyróżni naszą firmę. Bo kto zadba lepiej o nasze interesy niż my sami ;)

 

W czym możemy pomóc?

Interesuje Cię skuteczna kampania na Facebooku, Twitterze lub w innych portalach społecznościowych? Napisz do nas i sprawdź co możemy Ci zaproponować.

O autorze

Elżbieta Najman
Elżbieta Najman Seo Specialist Miłośniczka dobrych książek i filmów science-fiction. Uwielbia Kick boxing i wylegiwanie się na plaży. W branży SEO działa od niedawna, jednak intensywnie (przynajmniej w jej własnym mniemaniu ;) ).