Dlaczego reklama nie wyświetla się?

2015-04-28, Monika Kadłucka
Dlaczego reklama nie wyświetla się?

Czasami klienci pytają, dlaczego aktywna kampania reklamowa nie zawsze jest widoczna w ich wynikach wyszukiwania. Przyczyna jest jedna i bardzo prosta. 

System Adwords jest dość inteligentny i nie tylko rozpoznaje komputer, ale też zapamiętuje historię naszego wyszukiwania oraz rejestruje dalsze działania. Jeśli często wpisujemy słowa kluczowe powodujące wyświetlenie reklamy i jednocześnie nie klikamy w jej link, system wnisokuje, że nie jesteśmy zainteresowani reklamą i - aby zmniejszyć niepożądaną liczbą wyświetleń bez kliknięcia - przestaje nam ją pokazywać.

 

Niższy współczynnik klikalności CTR może prowadzić do niższej pozycji reklamy, dlatego nie zalecamy częstego sprawdzania wyświetlania reklamy w GoogleDo sprawdzania reklamy Adwords stworzył narziędzie podglądu i diagnostyki reklam, które zawiera wiarygodne, wolne od pamięci przeglądarki, dane. 

 

 

W czym możemy pomóc?

Szukasz sprawdzonych sposób na optymalizacje kampanii Adwords? Zależy Ci na certyfikowanym partnerze Google? Napisz do nas - przygotujemy dla Ciebie kompleksową strategię kampanii PPC.

O autorze

Monika Kadłucka
Monika Kadłucka Cyrek Internet Technologies, Senior SEO Specialist