4 wtyczki Wordpress dla social media

2015-04-14, Monika Kadłucka
3.5 4
na podstawie 4 opinii
4 wtyczki Wordpress dla social media

Żadna strona czy blog nie będzie generować dużego ruchu bez powiązania z mediami społecznościowymi. Jeśli jeden czytelnik udostępnia stronę na swoim profilu, mogą zobaczyć ją setki osób, a liczba odwiedzin strony pomnożyć się kilkakrotnie. Bez facebooka firma traci ogromną liczbę odwiedzających, sprzedaży i konwersji. Jakość strony i artykułów jest ważna, ale równie ważne jest, by podzielić się nimi tak, żeby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. W tym pomagają społecznościowe wtyczki do wordpressa ułatwiające udostępnianie strony w serwisach społecznościowych  - czyli obowiązkowy element każdego bloga. 


Shareaholic

Popularna i często spotykana na blogach wtyczka. Jej zaletami jest łatwość konfiguracji, dowolność ustawienia na stronie - pod wpisem albo na stronie głównej. Dzięki niej możesz umieścić na stronie zakładki społecznościowe, top bar z buttonami, releted content, czyli polecane artykuły o podobnej tematyce. Bardzo przydatną funkcją sheroholic jest statystyka - umożliwiająca śledzenie liczby udostępnień artykułów z bloga w serwisach społecznościowych. 

Simple Facebook Comments

Simple Facebook zgodnie z nazwą jest bardzo łatwa w obsłudze, instalacji i zarządzaniu. Zalogowani użytkownicy FB mogą dodawać komentarze pod twoim wpisem. Wtyczka umożliwia również udostępnienie na stronie pod artykułem komentarzy z Facebooka. Łatwość obsługi wynika jednak z dość ograniczonych funkcji - nie możemy dowolnie dostosowywać jej do naszych upodobań czy wyglądu strony. Od dawna nie była jednak aktualizowana.

WordPress Social Media Feather

Lekka wtyczka stworzona dla stron, których administratorzy zwracają uwagę na szybkość ładowania i jednocześnie nie chcą rezygnować z zalet, które zapewniają dodatkowe pluginy. Umożliwia dodawanie przycisków społecznościowych do wszystkich postów lub pojedyńczych elementów na stronie. Autorzy pluginu położyli nacisk na prostotę i wydajność, którą zapewnia brak JavaScriptu. Social Media Father obsługuje Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, reddit tumblr, Linkedin oraz e-mail. Jest stale aktualizowana. 

Share Buttons by AddToAny

Na bieżąco aktualizowana i popularna (3,7mln. pobrań) wtyczka zawierająca przyciski akcji dla najpopularniejszych serwisów społecznościowych - Facebook, Twitter, Pinterest, Google, Reddit, Tumblr, StumbleUpon, LinkedIn. Platformy można konfigurować i optymalizować na stronie dla osiągnięcia jak największego zaangażowania. Zawiera wiele zaawansowanych funkcji i rozszerzeń dla użytkowników i programistów. Ikony akcji można ustalać dowolnie. 

 

W czym możemy pomóc?

Interesuje Cię skuteczna kampania na Facebooku, Twitterze lub w innych portalach społecznościowych? Napisz do nas i sprawdź co możemy Ci zaproponować.

O autorze

Monika Kadłucka
Monika Kadłucka Cyrek Internet Technologies, Senior SEO Specialist